Meist

Tere!

Meie oleme Annud ja Tannud. Täpsemalt kuuluvad meie perekonda isa, ema, poeg ja tütar. Annu ja Tannu on varasemalt olnud ka meie (ema ja isa) hüüdnimed. Oma lastele valisime meiega sarnased nimed. Seetõttu on ka nende hüüdnimed nüüd Annu ja Tannu. Just seepärast on ka meie koduleheküljel selline nimi. 

Laste sünd oli meie jaoks tõeliselt võimas ja elumuutev kogemus. Raseduse aeg oli aga mõlemal korral väljakutseterohke. Kogemusi ja muljeid oli nii palju, et ema Annu hakkas laste ja pere teemadel blogi kirjutama. Et ka teisi (tulevasi) lapsevanemaid informeerida, julgustada ja aidata. Blogist leiab mitmeid teemasid: rasedus, sünnitus, imetamine, vajalikud beebiasjad, lapse areng, kõne areng, potitreening, lasteaiaga kohanemine, õdede-vendade omavahelised suhted jpm. 

Blogi teemad täienevad vastavalt laste kasvamisele ja uutele väljakutsele, mida see kaasa toob. Pärast esimese lapse sündi toimub elus kõige suurem muutus, sest varasem kogemus puudub. Kui lapsevanemal oleksid aga vajalikud eelteadmised, kulgeks nii mõnigi protsess palju lihtsamalt ja stressivabamalt. On mitmeid võtmetähtsusega teemasid, mida lapsevanemad peaksid teadma – ka enne laste sündi. Meie blogist leiad põhjaliku materjali, mis valmistab tulevase lapsevanema eesootavateks katsumusteks paremini ette. Paremini ettevalmistunud lapsevanem on aga rahulikum ja õnnelikum. Pärast lapse sündi on üks olulisemaid teemasid imetamine. Tihti eeldatakse, et see peaks olema loomulik protsess ja küll beebi ise teab, mida teha. Kuid tegelikult tuleb paljudele üllatuseks, et imetamine ei pruugigi kohe õnnestuda. Näiteks ei oska osad beebid kohe rinda õigesti haarata (vale imemisvõte), mis võib põhjustada emale valulikkust. See kõik vajab harjutamist. esmakordse lapsevanemana koges ema Annu (blogi autor) ka ise mitmeid probleeme, sh ebakindlust imetamise asendite osas. Me ei andnud alla ja pöördusime mitme imetamisnõustaja poole, kes vajalikke teadmisi jagasid. Tänu sellele saime asja toimima. Kõik see alguse stress oleks aga võinud olemata olla, kui meil oleksid olnud vastavad eelteadmised. 

Ema Annu läbis 2019. aastal UNICEFi laktatsiooni konsultantide õppematerjalidel põhineva imetamisnõustajate baaskoolituse ja temast sai imetamisnõustaja (kogemusnõustaja). Selleks, et Sinu imetamise teekond saaks olla murevabam, leiad blogist ka imetamise teemal põhjaliku ettevalmistava postituse. 

Ühel hetkel tuleb lapsevanematel hakata lastele ka tähti, numbreid, sõnu ja muud olulist õpetama. Ema Annul tekkis seetõttu idee luua AnnuTannu YouTube’i kanal. Sealsed videod on mängulised, arendavad ja harivad ning aitavad lapsel vajalikke oskusi/teadmisi lihtsamini omandada. 

Aegajalt käivad Annu ja Tannu uutes põnevates kohtades, sh mänguväljakutel, mängutubades ja muuseumides. Kui proovime mõnda väärt toodet või leiame põneva koha, jagame infot hea meelega ka Sinuga. 

Selleks võid silma peal hoida AnnuTannu Instagrami lehel. Meie kõikide uudistega saad kursis olla ka AnnuTannu Facebooki lehel.