LAPSE SÜNNIPÄEVA KORRALDAMINE – TÜTRE 1. SÜNNIPÄEV

lapse sünnipäeva korraldamine

Juuli lõpus toimus minu tütre esimene sünnipäev. Alles ma ju olin lapseootel, alles toimus sünnitus ja nüüd on see armas preili juba ühene. Aeg läheb tõesti kiiresti. Selles postituses räägin lapse esimesest sünnipäevast lähemalt ja jagan mõningaid ideid, et pidu vahvamaks muuta. Varasemalt kirjutasin ka sellest, kuidas möödus minu poja esimene sünnipäev. Muuhulgas jagasin seal ka lastepeole sobiva muusika playlisti, seega tasub sellelegi postitusele pilk peale visata.

LAPSE SÜNNIPÄEVAKUTSE

Kuna kujundamine/disain on minu suur lemmiktegevus, kujundasin ka sel korral lapse sünnipäevakutse ise. Kui soovid abi sünnipäevakutse, menüü vms peodetaili kujundamisel, siis kirjuta mulle siin.

DEKORATSIOONID

Kuna tütre üks hellitusnimi on “musimumm”, tekkis mul mõte, et esimese sünnipäevapeo kujunduse teemaks võiksid olla mesimummud. Seega olid peo dekoratsioonid kollase-musta värvilised ja mesilaste teemalised.

Koridori riputasin riidepuu peale ühe armsa beebide mesilase kostüümi. Õhupallidega ma üle ei pingutanud – lisasin kollased õhupallid ühte punti kokku ja kleepisin peale mesilaste kleepsud. Kapi peale asetasin kollased peomütsid ja mõned peoviled. Seinale kleepisin värvilistest paberitest meisterdatud suure mesilase.

Söögilaua keskele paigutasin lillevaasi ning valguskasti, kus oli kirjutatud tütre nimi ja nr 1.

Tegin igal esimese eluaasta minisünnipäeval tütrest ühe pildi. Panin nendest piltidest sünnipäeva jaoks kokku kollaaži, printisin välja ja asetasin seinale.

Sarnaselt pojale, koostasin ka tütre esimesest eluaastast kaks suurt fotoalbumit, mida peokülalised lehitseda said. Kusjuures, valisin täpselt samasugused albumid, mis pojalegi, aga seekord lihtsalt roosat värvi. Käisin neid konkreetseid albumeid lausa mitmest kohast otsimas. Viru keskuse raamatupoest ma neid paraku ei leidnud (kuigi süsteem näitas, et seal peaks üks olema), kuid iga käik võib olla millekski hea. Teel uksest välja märkasin aatriumis hoopis oma tulevast peokleiti.

Meil oli kodus varasemalt olemas üks tore mesilaste teemaline lasteraamat. Võtsin ka selle kaasa ja paigutasin laste söögilaua peale, lapsukestele uudistamiseks. Laste söögilauale asetasin veel ühe kollase mängupaadi ja papist auto (mõlema sisse panin beebidele sobivaid batoonikesi/snäkke. Et ka kõige pisematel oleks head-paremat süüa.

PEOKOHT

Sünnipäeva korraldamise üks suurimaid otsuseid on kahtlemata peokoha valik. Tallinnas on tegelikult mitmeid toredaid mängutubasid. Tütre sünnipäevaks ostutus sel korral valituks aga peostuudio-mängutuba Stuudio 1985.

Mulle meeldis see, et antud mängutuba oli alles äsja (sel suvel) avatud.  Mitte ükski külaline, kaasa arvatud me ise, polnud veel seal käinud ja seetõttu pakkus see kõigile uudse elamuse. Samuti meeldis mulle juba pilte vaadates antud koha vinge, stiilne kujundus (retro vibe).

Jäime Stuudio 1985-ga väga rahule. Ma ei liialda, kui ütlen, et see on üks maitsekamaid mängutubasid, kuhu olen viimastel aastatel sattunud. Kõik detailid on põhjalikult läbi mõeldud. Ruumides on avarust, õhku.

Lastele jätkus tegevust väga pikaks ajaks. Seal on liumägi, turnimisvõimalus, kiik, mängupood, autod, mängukärud jms. Keset ruumi on mitmed väikesed “mängutoakesed”, kus saab mängida kodu, kooli jne. Üks vingemaid asju selles mängutoas on ilmselt aga vana sapakas ja lapsed tohivad selles autos ka sees mängida.

Beebidele on olemas oma aedik koos lamamisteki ja mänguasjadega. Imetavad emmed saavad ühes nurgakeses kardina ette tõmmata ja titat toita. Isegi tualettruum on maitsekalt kujundatud ja beebidele on olemas on ka mähkimislaud.

Äge on ka see, et Stuudio1985-s võib korraldada nii laste- kui täiskasvanute sünnipäevi/pidusid. Ruum on jaotatud kaheks – mängutuba ja peosaal/söömisala. Vaheseina abil võib ruumid soovi korral eraldada.

Ainuke asi – täpset asukohta (ust) ei olnud esialgu lihtne üles leida, sest antud hoonel on eri ilmakaartes nii palju uksi. Seal pidu korraldades soovitan külalistele üksipulgi lahti kirjutada, et kuidas täpselt õige ukseni jõuda (et näiteks kogemata  mitte samas majas asuvasse teise mängutuppa eksida).

CATERING / MENÜÜ 

Peolaua kattis Viktus catering, kust oleme perekondlike pidude tarbeks ka eelnevalt toitu tellinud. Teenindaja kattis laua, kõik nägi kena välja. Toit oli ka maitsev. Menüüs leidus nii traditsioonilisi roogasid (nt kartulisalat) kui ka erilisemaid. Sööginõud olid sealjuures hinna sees. Viktuse poolt pakuti (minu soove eelnevalt arvesse võttes) täielik menüü välja ja mina siis lihtsalt natuke korrigeerisin siit-sealt mõnda asja. Ma ei pidanud 0-st hakkama kodulehelt igat toitu eraldi välja valima, koguseid läbi mõtlema jne. Kõik need soovitused tulid juba cateringi poolt. Peojärgse lauakoristuse teostas samuti catering – teenindaja tuli peo lõpus tagasi, korjas mustad nõud kokku ning viis minema.

LAPSE SÜNNIPÄEVATORT

Sünnipäevatort oli samuti tellitud Viktus Catering’ilt. Valisin kohupiima-küpsise tordi, mille peal oli sünnipäevalapse suhkrupilt. Soovisin, et tordil oleks palju marju. Tordiküünlad olid, teemakohaselt, mesilasvahast (tellisin need ühest väikesest e-poest).

FOTOGRAAF / VIDEOGRAAF

Kuna peoperenaisena oli mul kohapeal niigi väga palju teha, tundus igati mõistlik tellida sünnipäeva jäädvustama professionaalne fotograaf/ videograaf. Pilti ja videot tegi fotograaf Aivar Pärtel. Nii sain ise rahulikult lastele, külalistele ja peole keskenduda. Pärast pidu saatsin kõikidele asjaosalistele tänusõnad koos fotogalerii ja videoga. Oma esimese sünnipäeva melu on kunagi hiljem tore vaadata ka lastel endal.

KAVA JA MEELELAHUTUS

Mõtlesin juba eelnevalt läbi ka selle, millised võiksid olla sünnipäeva kava ja tegevused. Minu arvates on see klassikaline mängutoa-sünnipäeva aeg (2,5 tundi) liiga vähe ja seetõttu tellisin juba ennetavalt aega juurde (mis oli õige otsus).

Pärast kogunemist ja õnnitlemist tegin omalt poolt sissejuhatava tervituskõne. Toimus söömine. Siis näitasime seinale videot, mille olin lapse esimesest eluaastast ise valmis monteerinud (vaata järgmist punkti). Seejärel toodi lauale tort, toimus sünnipäevalaulu laulmine, tordiküünalde puhumine ja koogisöömine. Sünnipäeva vältel said külalised vaadata ka fotoalbumeid (sünnipäevalapse esimesest eluaastast).

Poja sünnipäevaks jõudsin ette valmistada ka toreda mängu (beebipüreede sisu äraarvamise kohta, vaata lähemalt poja sünnipäeva postitusest). Sel korral ma mängude planeerimiseni lihtsalt ei jõudnud. Aga tegelikult ei olekski see ajaliselt kuskile ära mahtunud, sest sünnipäev oli juba niigi põnev ja tore ja eelnevalt mainitud tegevustest täiesti piisas.

VIDEO LAPSE ESIMESEST ELUAASTAST

Koostasin lapse esimesest eluaastast u 10-minutilise video, mida näitasime sünnipäeval projektoriga seinale. Lapseootus, hetked pärast sündi, klipid igast elukuust, pildid ja muud toredad hetked. Taustaks armas meeleolukas muusika. Selline video võttis lapse esimese aasta kenasti kokku ja sobis sünnipäeval näitamiseks väga hästi. Kui soovksid sarnast videot ka oma lapse sünnipäevale tellida, siis võta minuga ühendust. Igasuguseid muid videoid, mille olen kokku monteerinud, saab vaadata minu YouTube’i kanalilt.

MUUSIKA LAPSE SÜNNIPÄEVALE

Taustamuusika on samuti hästi oluline, sest loob peo jaoks sobiva atmosfääri. Mul oli juba poja esimesest sünnipäevast olemas enda poolt koostatud muusika playlist. Kasutasin seda ka nüüd. Selle playlist’i valmimine võttis tookord päris pikka aega, valisin sinna ainult parimad palad. Nüüd saab seda alati laste pidudel kasutada.

 


Comments

comments

See sait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.