MIDA KINKIDA KATSIKUKS – KATSIKUKINGITUSED POISILE JA TÜDRUKULE

katsikukingiideed poisile või tüdrukule

Seoses minu poja sünniga hakkab siia blogisse lisaks foto-, video- ja kujundustöödele ilmuma ka hulgaliselt lasteteemalisi postitusi. Viimati kirjutasin sellest, kuidas nägid välja tema esimesed kolm elukuud. Mainisin ka seda, et pidasime katsikuid ning mõned kingitused olid nii vahvad, et tahan neid ka teiega jagada. Käesolev postitus ongi mõeldud nendele, kes mõtlevad, mida võiks kinkida lapse katsikuks. Siin on kümme vahvat katsikukingitust, mis sobivad nii poisile kui tüdrukule.

  1. MÄHKMETORT

Tavalist torti võid ju kinkida peaaegu igaks rõõmsaks sündmuseks, kuid mähkmetort on klassikaline kingitus justnimelt uue ilmakodaniku sünni puhul. See on alati hea mõte, sest on väga praktiline. Kuna värsked lapsevanemad on vastsündinule tõenäoliselt juba esimeses suuruses mähkmeid hulgaliselt ostnud, tasub kaaluda, kas tordi jaoks valida järgmine suurus. Piltidel oleva imeilusa mähkmetordi saad tellida siit.

mähkmetort
mähkmetort
mähkmetort
mähkmetort
mähkmetort
mähkmetort
mähkmetort
  1. LUTIKETT

Üks äärmiselt tore ja personaalne kingitus on lapse nimega lutikett. Jällegi väga praktiline, sest ilma selleta on lutt agar lapse suust välja vupsama ja kodust eemal olles ei pruugi selle pesemiseks kohe võimalust olla. Lisaks lutihoidja funktsioonile meeldib beebidele selle küljes olevaid osakesi ka sõrmede vahel mudida, mis rahustab neid ja aitab mõnel juhul isegi uinumisele kaasa (räägin oma beebi kogemusest). Selle piltidel oleva imeilusa lutiketi on valmistanud Margit Jürgenson. Küll aga müüakse erinevaid variante ka beebipoodides. PS. Kuna tooted võivad sisaldada ka väga väikeseid osakesi, tasub neid kasutada lapsevanema järelvalve all.

lutikett
lutikett margit jürgenson
lutikett
lutikett lapse nimega
  1. UNEJÄNKU

Väikelapse uni on pikk (ja tihti keeruline) teema. Paljud lapsevanemad puutuvad varem või hiljem kokku sellega, et neil tuleb aidata oma lapsel magama jääda. Paljud beebid lihtsalt ei oska esialgu veel iseseisvalt uinuda. Selle soodustamiseks on mitmeid variante, aga üheks neist on lapsele midagi kaissu anda. Mõnel on selleks näiteks pehme tekike, mida mudida või näo vastas hoida. Üks variant on ka kaisuloom. Pildil oleva lapse nimega toreda unejänku saab tellida lehelt Mummulised hetked.

unejänku
unejänku

BEEBIEA EDUSAMMUDE KAARDID

Kes meist ei tahaks oma lapse erinevaid edusamme piltidele jäädvustada. Alguses toimuvad ju paljud asjad esimest korda. Iga nädala ja kuu minisünnipäevad, esimese hamba tulek, esimese sõna ütlemine jne. Selliste eriliste hetkede jäädvustamiseks on loodud spetsiaalsed kaardid, millega koos beebit pildistada saab. Erinevatest poodidest leiab mitmeid variante, kuid piltidel on näha ilusad Mei-Mei beebiea edusammude kaardid.

mei-mei beebiea edusammude kaardid
  1. NIMEPUSLE

Üks väga asjalik ja ettemõtlev kingitus on lapse nimega pusle. Teatavasti armastavad paljud lapsed puslesid, kuid see konkreetne variant aitab neil kiiremini selgeks õppida ka oma nime. Sellise vahva nimepusle (või mõne muu puidust toote – näiteks lapse nimega riidepuu) saab tellida Mäerand Grupilt.

Katsikukink beebile
lapse nimega riidepuu

ISETEHTUD ASJAD – NÄITEKS  ENDA ÕMMELDUD TEKK 

Iga omaenda kätega valmis meisterdatud asi on palju erilisema tähendusega kui lihtsalt ostetud. Pildil oleva teki õmbles meie lapsele üks armas sugulane. Beebile kuluvad erinevad tekid alati ära. Neid läheb varem või hiljem tarvis näiteks võrevoodis, vankris, põrandal (tegelustekina) jne. Kui oled parajasti katsikukinki otsimas, aga Sul on endal mõni käsitööoskus, siis on üks variant see ise valmis teha.

beebitekk

IMETAMISKEE

Imetamiskee on tore abivahend imetavale emale. Teatud vanuses hakkavad beebid söömise ajal rohkem ringi vaatama. Nii võib juhtuda, et ümberringi toimuv on kohati söömisest huvitavam. Puidust ja heegeldatud pallikesed on lapsele mõnusad mudida ja nii koondub tema tähelepanu enda ette. See aitab omakorda keskendunumalt süüa. Ühtlasi on ema jaoks tegemist ka aksessuaariga. Päris iga kee selleks ei sobi, kuna lapsed võivad neid osakesi närima hakata. Pildil olev imetamiskee on soetatud Linalapse poest, kuid erinevaid variante (k.a. silikoonist) leiab mitmetest beebikaupu müüvatest poodidest.

MUUSIKAPLAAT

Muusikaplaadid on hea võimalus lapsele juba varakult muusikat tutvustada. Kas Sina teadsid, et Arvo Pärt on kirjutanud ka lastelaule? Need on kirjutatud ajavahemikul 1956-1970, enamasti näidenditele ja multifilmidele. Valik tema lastelaule on kogutud CD plaadile „Lapsepõlve lood”. Eriti tore on see, et igast loost on nii sõnadega kui ka sõnadeta versioon ehk laps saab tulevikus ka ise ansambli saatel kaasa laulda. See konkreetne plaat on ostetud Rahva Raamatu kingipoest, kuid erinevaid lastele suunatud plaate on palju ja neid tasub otsida nii muusika- kui raamatupoodidest.

arvo pärt lapsepõlve lood

KUNSTIPÄRANE SEINAPILT VÕI KALENDER 

Kunstniku poolt joonistatud ja tellimustööna valminud seinapilt on tore sisekujunduselement lastetuppa. Pildil kujutatud teema saab ise valida. Allpool olevad tööd on pärit leheküljelt Disko and friends. Samast seeriast on valminud ka lõbus kalender.

disko and friends
kalender

LASTERAAMATUD

Ja loomulikult ei saa üle ega ümber ka raamatutest, mida võiks lapsele juba varakult tutvustama hakata. Raamat on väärt katsikukingitus. Lapsevanem saab hakata beebile ette lugema, et temas raamatute vastu huvi äratada. Päris pisikestele müüakse ka pehmeid krabiseva sisuga raamatuid. Kindlasti võiks kodus olemas olla ka mõni muinasjuturaamat.

onu remuse lood

ÕNNITLUSKAARDID

Loodetavasti leidsid ülalt mõne vahva katsikukingiidee. Oma kingi juurde leiad isikupärase ja/või humoorika õnnitluskaardi näiteks leheküljelt Ainus Mõte

õnnitluskaart
Loe siit ka minu poja sünnilugu ning sellest, kuidas möödusid tema esimesed kolm elukuud.

Comments

comments

See sait kasutab küpsiseid, et pakkuda teile paremat sirvimiskogemust. Seda veebisaiti sirvides nõustute küpsiste kasutamisega.